CsMures.no-ip.org

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Cel mai usor mod de a scapa de scurgeri(LEAKS)

In jos 
AutorMesaj
OrixonT
Admin
Admin

Puncte : 29884
Reputatie : 10
Data de inscriere : 19/04/2011
Varsta : 32

MesajSubiect: Cel mai usor mod de a scapa de scurgeri(LEAKS)   Mar Apr 26, 2011 2:37 pm

Presupun ca vi s-a mai intamplat cateodata sa compilati mapa si sa va treziti cu un leak desi totul pare in regula(de ex eu am facut o mapa 35hp_watertank care era complet sigilatadar tot imi dadea leak Razz)
Asa ca m-am gandit si am gasit solutia.Sa zicem ai mapa ta in fatza:

E cam dezgolita, are leakuri aproape peste tot dar nu asta e ideea(ideea e ca are scurgeri)
Deci cream un nou brush cu orice textura ne taie capul si o facem atat de mare incat sa incapa harta noastra in ea.Apoi o "bagam" in mapa astfel incat brushul a "inghitit mapa":

Dupa ce am creeat brushul peste mapa si pe camera spear ca nu mai vedeti nimic din mapa,trebuie scoatem"miezul" brushului.Daca nu scoatem miezul cand vei intra pe mapa vei apare in zid deci mori.Pentru a scoate miezul oricarui brush(faci o gaura mare in el),dam click dreapta pe brushul mare cand este selectat si alegem hollow(hollow face gauri in brushuri).Mai departe o sa apara un mic window cu grosimea peretilor, de obicei cred ca scrie 32 acolo dar eu PREFER 10 pentru fixarea usilor:
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://csmures.forumz.ro

Cel mai usor mod de a scapa de scurgeri(LEAKS)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
CsMures :: .....::::: Download Zone CsMures :::::..... :: - > Download Config-uri, Skin-uri, Harti :: Harti Counter Strike 1.6 :: Mapping-
Mergi direct la: